Astra Giurgiu a fost învinsă de Steaua București, în Liga I. Meciul s-a încheiat cu incidente între jucători

Postat la: 12.09.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Steaua Bucureşti a învins Astra Giurgiu, scor 1-0, în Liga I. Incidente între jucători în finalul meciului. Echipa Astra Giurgiu a fost învinsă, duminică seara, de Steaua București, cu scorul de 1-0, într-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, care a avut loc pe Arena Naţională din Capitală.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Boldrin, în minutul 45, cu un şut din lovitură liberă de pe partea dreaptă. Balonul a trecut prin tot careul, nu a fost atins de nimeni, şi a intrat în poartă la colţul lung.

În minutul 89, Junior Morais a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat de arbitrul Marius Avram pentru o intrare asupra lui Popa. Iniţial, Avram i-a arătat cartonaşul galben lui Nicoară dar a revenit şi i l-a acordat lui Junior Morais după intervenţia arbitrului de rezervă.

După eliminarea lui Junior Morais, jucătorii celor două echipe şi cei prezenţi pe băncile tehnice au intrat într-un conflict. În urma acestor incidente, Mihai Stoica şi un oficial al Astrei au fost trimişi în tribună.

Steaua Bucureşti: Niţă - Enache, Tamaş, Toşca, Mitrea - Moke (De Amorim '52), Bourceanu - Ad. Popa, Boldrin, Fl. Tănase (Ov. Popescu '52) - Golubovici (Tudorie '79). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Săpunaru, Geraldo, Fabricio, Junior Morais - Seto, Lovin (Boudjemaa '46) - Al. Ioniţă II, D. Niculae (Budescu '58), Teixeira (Nicoară '78) - Alibec. Antrenor: Cristian Petre.

Cartonaşe galbene: De Amorim '72, Mitrea '81, Tamaş '90+6 / Geraldo '13, Fabricio '39, Junior Morais '67, '89, Budescu '67. Cartonaş roşu: Junior Morais '89

Arbitri: Marius Avram (central) - Vasile Marinescu, Mircea Orbuleţ (asistenţi) - Iulian Călin (rezervă). Observatori: Dan Berbecaru, Marcel Vasile.