EURO 2016. Pique a adus prima victorie a Spaniei / VIDEO

Postat la: 13.06.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: diez.es

Naționala de fotbal a Spaniei a învins-o pe cea a Cehiei cu scorul de 1-0 (0-0), luni, în Grupa D a Campionatului European de Fotbal 2016. Campiona europeană en-titre a controlat prima repriză și și-a creat mai multe ocazii, dar portarul Petr Cech a făcut minuni.

Unicul gol al confruntării a fost înscris de fundașului Gerard Pique, în minutul 87, cu o lovitură de cap. Cehia a ratat egalarea în al doilea minut de prelungire, prin Vladimir Derida.

În primul meci din această grupă, duminică, naționala Croației a învins-o pe cea a Turciei cu scorul de 1-0.