EURO 2016. PORTUGALIA - FRANȚA 1-0, în finala competiției. Lusitanii au câștigat în premieră titlul european de fotbal / VIDEO

Postat la: 11.07.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: rt.com

Naționala Portugaliei a câștigat pentru prima dată în istoorie titlul de campioană europeană, după ce a învins reprezentativa Franței  cu scorul de 1-0, în finala Campionatului European de fotbal, ediția 2016, duminică seara, pe Stade de France din Saint-Denis.

Atacantul Eder a marcat unicul gol al meciului în minutul 109, după o acțiune personală. Vedeta Portugaliei, Cristiano Ronaldo, s-a accidentat la jumătatea primei reprize și a fost schimbat.