Liga 1, etapa 5, play-out. ACS Poli Timișoara - FC Voluntari 2-1. Hernandez a marcat golul victoriei, în minutul 89

Postat la: 10.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

ACS Poli Timişoara a câștigat meciul cu FC Voluntari, scor 2-1, duminică, în etapa a 5-a a fazei de play-out a Ligii I.

Repriza secundă a fost mult mai animată decât prima, iar Bărbuţ a ratat incredibil, șutând peste poartă, în minutul 55. Mitache a văzut direct cartonaşul roşu pentru o intrare dură asupra lui Bărbuţ, iar din minutul 66 ilfovenii au evoluat în inferioritate numerică. Zece minute mai târziu, Filipov a fost și el eliminat, iar FC Voluntari a evoluat în 8 jucători de câmp. În urma faultului comis de bulgar, bănățenii au primit lovitură de pedeapsă, tranformată ulterior de Goga.
Tudorie a egalat după o gafă a lui Smaranda, dar cu un minut înainte de final.

Hernandez a marcat pentru 2-1, după ce a transformat impecabil o lovitură liberă din afara careului, direct la vinclu. ACS Poli ocupă penultimul loc, cu 18 puncte, iar FC Voluntari e pe 4, cu 22 de puncte.