Liga 1. Etapa a 20-a. Dinamo - CSMS Iași 0-0. Nervi mulți, fotbal puțin

Postat la: 04.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Dinamo și CSMS au remizat, scor 0-0, joi seara, în epilogul etapei a 20-a a Ligii I. Cele două echipe au arătat nervi mulți, dar fotbal puțin.

În minutul 32, partidada a fost întreruptă din cauza scandărilor xenofobe ale suporterilor echipei gazdă prezenți la Peluza Cătălin. Meciul s-a reluat după 10 minute. Jucătorii celor două echipe fiind aproape de o bătaie generală, după ce Grahovac l-a lovit pe Rotariu în ultimul minut al primei reprize.

Dinamo a acumulat 34 de puncte şi ocupă poziţia a 4-a în clasament. CSMS Iaşi este pe 8, cu 27 de puncte, la o singură lungime de play-off.