ACS Poli Timișoara - Viitorul 1-2. Dobrogenii au ajuns la un punct de liderul Astra

Postat la: 06.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Viitorul s-a impus pe terenul echipei ACS Poli Timişoara, scor 2-1, în etapa a 18-a. a Ligii I.

Jucătorii lui Gică Hagi au deschis scorul în minutul 21, după un penalty provocat de Belu, în urma unui henţ. Cernat a transformat lovitura de la 11 metri. Gazdele au trecut pe lângă egalare în minutul 25. Elek a țintit bara. Zicu a restabilit egalitatea cu trei minute înainte de pauză.

Cernat a reușit "dubla" în după o pasă a lui Nicoliţă, în minutul 47. În urma acestei victorii, Viitorul urcă pe locul secund în clasament, cu 40 de puncte. Timişoara e pe locul 11, cu 20 de puncte.