CUPA LIGII 2015-2016. Astra - FC Voluntari 2-0. Giurgiuvenii s-au calificat în sferturile competiției / VIDEO

Postat la: 10.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: digisport.ro

Astra a învins-o pe FC Voluntari, scor 2-0, într-un meci disputat joi seară, pe arena din Ștefan cel Mare și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii.

Sirianul născut în Olanda, Ninos Gouriye a deschis scorul în minutul 6. Cu două minute înainte de pauză, centralul George Rădulescu a anulat golul lui Voduţ pentru fault în atac. Ilfovenii au cerut pnalty în minutul 45, după o intervenţie a lui De Amorim asupra lui Rus, în interiorul careului.

Portarul ilfovenilor, Botaş s-a făcut de râs în finalul meciului. A ieșit aiurea din poartă și a încercat să-l placheze pe Alibec, dar acesta a închis tabela.

Cele două echipe

FC Voluntari: Botaş - L. Rus, Maftei, S. Rădoi, Briceag - N. Grigore, Todoran - Iorga (Vîlceanu '62), Goossens (Pancu '70), Pîrvulescu (M. Costea '46) - Voduţ. Antrenor: Flavius Stoican.

Astra Giurgiu: Gavrilaş - Pedro, Oros, R. Alves, A. Stan - Lovin, Boldrin - Enache,Ioniţă (Florea '71), De Amorim (Boubacar '46) - Ninos (Alibec '61). Antrenor: Marius Şumudică.