Dinamoviștii îi vor pe steliști în sferturile Cupei României: "Meciurile cu ei sunt speciale"

Postat la: 29.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins-o pe Pandurii, cu 3-2 și o așteaptă pe Steaua.

"Suntem fericiți că vom continua și în această competiție, pentru că sunt șanse să câștigăm un trofeu. Cât despre gol, am fost puțin norocos, dar sunt mulțumit că am înscris.

Nu ne-ar deranja să jucăm cu Steaua în sferturi, pentru că meciurile cu ei sunt speciale, mai ales pentru fani. Nouă, ca jucători, aceste meciuri ne plac cel mai mult și dacă-i vom întâlni în turul următor, cred că va fi bine", a spus Vojnovic, marcatorul golului de 3-2, din minutul 90.

Steaua va evolua în optimile Cupei României, în deplasare, cu FCM Baia Mare. Meciul este programat joi, de la ora 20:30 și va fi televizat pe Sport.ro, Digi Sport și Dolce Sport.