Liga 1. Surpriză în etapa a 20-a. Viitorul nu a trecut de Concordia, la capătul unui meci spectaculos

Postat la: 01.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Concordia Chiajna și FC Viitorul au remizat, scor 2-2, marți, în etapa a 20-a a Ligii I.

Ilfovenii au deschis scorul, în minutul 13. Aganovic a obținut un penalty, iar Giurgiu l-a transformat . Viitorul a reuşit egalarea prin Chiţu, în minutul 32. Faza a plecat de la Tănase. Echipa din Ovidiu a intrat în avantaj prin Nicoliță, care a reluat în plasă din cădere în minutul 68.

Cu șase minute înainte de final, Pena a restabilit egalitatea. Nicoliţă a fost aproape de golul victoriei cu două minute înainte de final. Fostul stelist a executat un corfner, iar mingea a lovit bara!