A doua remiză înregistrată de Petrolul Ploiești în Antalya

Postat la: 23.01.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: fcpetrolul.ro

Petrolul a remizat cu formația azeră FK Sumqayit, scor 1-1 (1-0), vineri, la Emirhan Sport Complex din Side, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Antalya, transmite site-ul oficial al grupării ploieștene.

Pentru Petrolul a marcat Dacian Varga (44), iar iar Pardis Fardjad-Azad a egalat în minutul 90.

Petrolul a mai avut ocazii de gol prin Paolucci (67) și Lesoimier (80). Antrenorul Constantin Schumacher a început cu Cobrea - David, Prestia, Inez, Begeorgi - Bucșa - Nepomuceno, Zoubir, L. Marinescu, D. Varga - Pacar. În repriza a doua au jucat Bolboașă - David, Benga, Mișelăricu, Pulhac - Guerriero - Pacar (R. Alecsandru, 75), Lesoimier, L. Marinescu (Bucșa, 64), Varga (Mareș, 64) - Paolucci.

Vineri seara era așteptat să sosească în Antalya portarul Iustin Popescu, care va evolua, până la finele campionatului la Petrolul. Împrumutat de la Dinamo, Popescu (22 ani, 1,84 m) a mai jucat în cariera sa la Chindia Târgoviște, Fortuna Câmpina, Dinamo II București și ACS Berceni.
Petrolul va juca următorul meci de verificare luni, cu formația bulgară Montana.