AC Fiorentina a pierdut lamentabil la Roma. Tătărușanu, UMILIT / VIDEO

Postat la: 05.03.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: sportnews.libertatea.ro

AS Roma a câștigat meciul disputat pe teren propriu, vineri seara, cu 4-1, în fața echipei AC Fiorentina. Meciul s-a disputat în cadrul etapei a 28-a din campionatul italian de fotbal.

Gazdele au deschis scorul la prima ocazie, prin El Shaarawy (22). M. Salah a majorat diferența trei minute mai târziu, șutul fiind deviat de Astori. Apoi Perrotti a trimis în bară, după o nouă gafă a lui Astori. Perrotti a dus scorul la 3-0 în minutul 38. Fiorentina a redus din diferență prin Ilicic, care atransformat un penalty obtinut de Tello. Salah a stabilit scorul final cu un șu printer picioarele lui Tătărușanu, în minutul 58.