Adrian Mutu a debutat în campionatul Indiei, la FC Pune City. Cum s-a descurcat

Postat la: 06.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Atacantul Adrian Mutu (36 de ani) a debutat, luni, la FC Pune City, în meciul câștigat pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în fața echipei Mumbai City. Meciul s-a disputat în prima etapă a celei de-a doua ediţii a ligii profesioniste de fotbal din India.

Românul a fost rezervă și a intrat în mintul 61 pe teren, în locul turcului Tuncay Şanli. După șapte minute, Mutut i-a pasat lui Israil Gurung, care a centrat, dar mingea, a fost deviată de un adversary și a intrat în poartă.

Învingătorii au mai marcat prin Tuncay, în minutele 12, respective 56. Oaspeții au punctat în minutul 34, prin francezul Piquionne.
La Mumbai City, antrenorul-jucător Nicolas Anelka a intrat pe teren în mintul 75.

În etapa a doua, FC Pune va juca, vineri, tot pe teren propriu, cu NorthEast United.