Andreea Mitu s-a calificat în semifinale la Nantes

Postat la: 06.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Andreea Mitu (99 WTA) a treia favorită a turneului ITF de la Nantes a reușit să se califice în semifinalele turneului după ce a trecut de Tamira Pasek din Austria cu scorul de 6-2, 7-6.

Românca nu a avut probleme în meciul care a durat o oră și 35 de minute. Primul set a fost unul fără istoric, Andreea reușind să și-l adjudece în doar 28 de minute, adversara sa câștigând doar două gameuri. În setul secund, austriaca a revenit în joc și a reușit să ducă jocul în tie-break, acolo unde Mitu a câștigat cu 13-11.

Andree Mitu o va întâlni în penultimul act al competiției pe Louisa Chirico din Statele Unite, locul 123 WTA, favorita 6 a competiției de la Nantes.