CFR Cluj - Dinamo 1-1, în etapa a 23-a. Rezultat care nemulțumește ambele echipe

Postat la: 21.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

CFR Cluj și Dinamo au remizat, scor 1-1, într-un meci dinc adrul etapei a 23-a a Ligii I. Ardelenii au deschis scorul în minutul 10.

Neluţ Roşu i-a pasat lui Lopez, acesta a şutat, Cerniauskas a respins în faţă, iar Jakolis a reluat în plasă. Oaspeții au restabilit egalitatea după numai zece minute. Palic a finalizat la colţul scurt, după o pasă primită de la Rotariu.

Cu două minute înainte de pauză a avut loc o fază extrem de controversată, atunci când gazdele au solicitat penalty. Lopez a fost faultat de Puljic, dar "centralul" Marius Avram nu a dictat nimic.

Petrucci a ratat cea mai mare ocazie a reprizei secunde, când a şutat peste poartă în minutul 64. În urma acestui rezultat de egalitate CFR Cluj ocupă locul 10, cu 24 de puncte în timp ce Dinamo e pe 2, cu 41 de puncte.

Cele două echipe

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, A. Mureşan, Camora - Gomelt, Petrucci - Jakolis, N. Roşu (Beleck '67), Nouvier - C. Lopez. Antrenor: Antonio Conceicao

FC Dinamo Bucureşti: Cerniauskas - Fai, Puljici, Mevlja, St. Filip - Anton, Nedelcearu - Gavrilă (Costache '62), D. Rotariu, Palici (Şerban '90+2) - Essombe (Gnohere '58). Antrenor: Mircea Rednic