Concordia Chiajna e prima echipă calificată în sferturile Cupei Ligii. Ilfovenii au făcut scor cu FC Botoșani / VIDEO

Postat la: 09.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Concordia Chiajna s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Ligii după ce a învins-o pe FC Botoșani cu scorul de 3-0, pe teren propriu.

Ilfovenii au deschis scorul prin Marian Cristescu, după doar 16 secunde de joc. Atacantul a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea lui Ștefan Bărboianu.
Gazdele au mărit diferența în minutul 82 prin juniorul Robert Răducanu, din centrarea lui Valentin Lazăr. Florin Purece a închis tabela în minutul doi al prelungirilor.

În minutul 59,Raul Costin a fost eliminat pentru fault în postură de ultim apărător la Lazăr. El intrase în teren în minutul 49 în locul lui George Miron, accidentat după o ciocnire cu portarul Răzvan Pleșca.

La acest meci, Cornel Țălnar a debutat pe banca echipei Concordia Chiajna.