CUPA LIGII 2015-2016. ACS Poli Timișoara - Petrolul Ploiești 1-0. Bănățenii sunt în sferturile competiției în urma unui gol marcat dintr-o poziție suspectă de ofsaid / VIDEO

Postat la: 09.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

ACS Poli Timișoara s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii. Bănățenii s-au impus în optimile competiției, scor 1-0, pe teren propriu, în fața Petrolului Ploiești, într-un meci disputat miercuri seară.

Robert Elek a marcat singurul gol al partidei, în minutul 67, dintr-o poziție suspectă de ofsaid.

Tot miercuri, Concordia Chiajna a acces în aceeași fază a competiției, după ce a învins-o pe FC Botoșani, cu scorul de 3-0. Steaua, deținătoarea trofeului, și finalista ASA Târgu Mureș sunt calificate direct în sferturile de finală.