CUPA LIGII 2015/2016, sferturi. Concordia Chiajna vs ASA Tg. Mureș. Ora și televizarea

Postat la: 14.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: prosport.ro

Concordia Chiajna și ASA Tg. Mureș se vor întâlni miercuri, de la ora 18:15 în primul meci din sferturile de finală a Cupei Ligii, ediția 2015/2016. Partida va fi televizată de Look Plus, Digi Sport, Dolce Sport.

Ilfovenii s-a calificat în sferturi după ce au trecut de FC Botoşani cu 3-0, rezultat care a consemnat şi cea mai mare diferenţă de scor înregistrată în faza optimilor. Cristescu a marcat în secunda 16, fiind cel mai rapid din istoria competiției. Cele două echipe s-au întâlnit de șase ori. Patru partide au fost câştigate de mureşeni, iar una de ilfoveni. Primul meci a avut loc pe 28 noiembrie 2011, la Tîrgu Mureş, când ardelenii s-au impus cu 3-0. Ultima confruntare a avut loc în iulie, pe terenul vicecampioanei şi s-a încheiat cu victoria gazdelor, 1-0.

Cornel Ţălnar şi Cristiano Bergodi se vor afla pentru prima dată faţă în faţă din postura de antrenori.

sursa: lpf.ro