CUPA LIGII 2015/2016, sferturi. Viitorul vs Astra. Ora și televizarea

Postat la: 15.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Viitorul Constanța și Astra Giurgiu se vor întâlni joi, de la ora 18:15, în primul meci al zilei, din sferturile de finală ale Cupei Ligii.

Ultimul meci dintre cele două echipe a avut loc la începutul lunii august, scor 2-2, în campionat. Dobrogenii nu au cunoscut înfrângerea pe teren propriu, având un palmares de cinci victorii şi trei remize în meciurile oficiale disputate acasă. În optimile competiției, Viitorul a trecut de CS U Craiova, după loviturile de departajare, scor 9-8. De partea cealaltă, liderul Ligii I a eliminat-o, în optimi, pe FC Voluntari, scor 2-0.

Viitorul şi Astra s-au întâlnit în competiţiile oficiale de nouă ori. De cinci ori s-au impus giurgiuvenii, în timp ce constănţenii au câștigat două confruntări.
Precedentele întâlniri dintre Gică Hagi şi Marius Şumudică au consemnat de fiecare dată câte patru goluri pe tabelă: 2014-2015, Viitorul-Concordia 2-2 şi 2015-2016, Astra - Viitorul 2-2.

Meciul Viitorul - Astra, din sferturile de finală ale Cupei Ligii, va avea loc joi, de la ora 18:15 și va fi televizat de Look TV, Digi Sport și Dolce Sport.

sursa: lpf.ro