Cupa României 2015-2016. optimi. ACS Poli Timișoara - Petrolul Ploiești 2-1. Bănățenii vor evolua în sferturile competiției

Postat la: 27.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

ACS Poli Timişoara s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Petrolul Ploieşti, în optimile competiţiei.

Pentru echipa bănățeană au înscris Hernandez 40 (penalty) şi Cânu (83), în timp ce pentru formația învinsă a marcat Velasco (70).

În minutul 45, Ropotan a fost eliminat, după ce a primit două cartonașe galbene în mai puțin de un minut, Tot marţi s-au mai calificat în sferturile Cupei României echipele Astra Giurgiu şi CSMS Iaşi.