Cupa României 2015-2016, optimi. SC Bacău - ASA Tg. Mureș 0-1. Ardelenii au acces în sferturi, cu un penalty acordat ușor

Postat la: 28.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

ASA Târgu Mureș s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României după ce a învins în deplasare, cu scorul de 1-0 echipa SC Bacău (L2), în optimile de finală ale competiției.

Unicul gol a fost marcat în minutul 56, de argentinianul Nicolas Gorobsov,c are a transformat un penalty contestat de gazde. În sferturile de finală ale Cupei României s-au mai calificat, marți, ACS Poli Timișoara, Astra Giurgiu și CSMS Iași.

SC Bacău - ASA Târgu Mureș 0-1 (0-0), Stadion Letea - Bacău
A marcat: Nicolas Gorobsov (56 penalty)
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); arbitri asistenți: Imre-Laslo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Gabriel Sabin Stroe (Pitești);
Arbitru de rezervă: Bogdan Ionuț Anghelinei (Galați)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galați) - CCA, Bogdan Gheorghiță (Vaslui) - FRF