Dan Petrescu și Cristi Tănase nu știu să câștige în campionatul Chinei

Postat la: 17.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Echipa pregătită de Dan Petrescu, Jiangsu Guoxin Sainty, a remizat, 1-1, pe teren propriu, în compania echipei Henan Jianye, în etapa a 28-a a campionatului chinez de fotbal.

La gazde, Marius Constantin a fost integralist. Pentru oaspeți a deschis scorul Javier Patino, în minutul 53, iar Zhang Xinlin a restabilit egalitatea cu un sfert de oră înainte de final.

După 28 de partide disputate în campionat, Jiangsu GuoxinSainty se află pe locul 9, cu 34 de puncte. Tot în etapa a 28-a, Tianjin Teda, echipă la care este legitimate Cristi Tănase, a fost învinsă acasă Guangzhou Evergrande. Liderul campionatului s-a impus cu 2-0,

Tianjin Teda e pe locul 13, la doar două puncte de primul loc retrogradabil.