Dinamo a remizat cu o echipă chineză, în primul amical din Cipru

Postat la: 23.01.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: fcdinamo.ro

Dinamo a terminat la egalitate cu Shijiazhuang (China), scor 1-1 (1-0), în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Cipru, disputat în această după-amiază la Pyrgos, transmite site-ul oficial al grupării din Ștefan cel Mare.

Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 16 după autogolul lui Jacob Mulenga, însă au fost egalați cu un sfert de oră înaintea finalului partidei, intr-un penalty transformat de Mario Rondon Fernandez.

Mircea Rednic a trimis pe teren următoarea echipă de start:

Cerniauskas - Hanca, A. Marc, Nedelcearu, St. Filip - Ekeng, Palic - D. Rotariu, Batin, V. Lazăr - Gnohere.
Au mai jucat: Rîmniceanu - Mevlja, Puljic, V. Costache, Olteanu, Corbu, Tîrcoveanu, Moldoveanu.

Următorul meci amical al echipei din Ștefan cel Mare este programat marți, 26 ianuarie 2016, cu Aris Limassol (Cipru).