EURO 2016. Irlanda - Suedia 1-1. Echipa lui Ibrahimovic, salvată de un autogol

Postat la: 13.06.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Naționalele de fotbal ale Irlandei și Suediei au remizat, 1-1 (0-0), într-un meci disputat luni, în Grupa E din cadrul EURO 2016.

Irlandezii și-au creat prima ocazie a meciului prin Hendrik, care a trimis mingea în bară în minutul 32.  Irlanda a deschis scorul la 3 minute după pauză prin Wes Hoolahan. Suedia a egalat printr-un autogol al fundașului irlandez Ciaran Clark (71).

Tot în Grupa E, luni de la ora 22:00 e programat meciul Belgia - Italia, în direct la Pro TV și Dolce Sport.

Au evoluat echipele:

Irlanda: 23. Darren Randolph - 2. Seamus Coleman, 3. Ciaran Clark, 4. John O'Shea (căpitan), 19. Robbie Brady - 6. Glenn Whelan, 8. James McCarthy (7. Aiden McGeady, 85), 13. Jeff Hendrick - 20. Wes Hoolahan (10. Robbie Keane, 78) - 9. Shane Long, 14. Jon Walters (11. James McClean, 64).
Selecționer: Martin O'Neill.
Rezerve: 1. Westwood, 5. Richard Keogh, 12. Shane Duffy, 15. Cyrus Christie, 16. Shay Given, 17. Stephen Ward, 18. David Meyler, 21. Daryl Murphy, 22. Stephen Quinn.

Suedia: 1. Andreas Isaksson - 2. Mikael Lustig (3. Eric Johansson, 45), 13. Victor Lindeloef, 4. Andreas Granqvist, 5. Martin Olsson - 6. Emil Forsberg, 9. Kim Kallstroem, 18. Oscar Lewicki (8. Albin Ekdal, 86), 7. Sebastian Larsson - 10. Zlatan Ibrahimovic, 11. Marcus Berg (20. John Guidetti, 59).
Selecționer: Erik Hamren.
Rezerve: 12. Robin Olsen, 13. Pontus Jansson, 15. Oscar Hiljemark, 16. Pontus Wernbloom, 17. Ludwig Augustinsson, 19. Emir Kujovic, 21. Jimmy Durmaz, 22. Erkan Zengin, 23. Patrik Carlgren.