EUROPA LEAGUE, semifinale, tur. Villarreal - Liverpool 1-0. Spaniolii au marcat în prelungirile meciului

Postat la: 29.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Villarreal a învins-o pe Liverpool cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, pe ''El Madrigal'', în turul emifinalelor Ligii Europa.Golul gazdelor a fost marcat de Adrian Lopez, în minutul 90+2.

Gruparea spaniolă a avut și o bară, prin congolezul Bakambu (46). Liverpool a suferit prima înfrângere în actuala campanie în Europa League, după o serie de 12 partide. Returul va avea loc pe Anfield, în data de 5 mai.

Au evoluat echipele:

Villarreal: Sergio Asenjo - Mario Gaspar, Eric Bailly (Mateo Pablo Musacchio, 76), Victor Ruiz, Jaume Costa - Jonathan Dos Santos (Samuel Castillejo, 72), Tomas Pina, Bruno Soriano (căpitan), Denis Suarez - Roberto Soldado (Adrian Lopez, 74), Cedric Bakambu. Antrenor: Marcelino Garcia.

Liverpool: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne, Kolo Toure, Dejan Lovren, Alberto Moreno - Adam Lallana, Lucas Leiva, Joe Allen, James Milner (căpitan) - Roberto Firmino (Christian Benteke, 90), Philippe Coutinho (Jordon Ibe, 46). Antrenor: Jurgen Klopp.