Fatai, jucătorul care a vrut în naționala României, a marcat în preliminariile Ligii Campionilor / VIDEO

Postat la: 28.07.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: digisport.ro

Fostul jucător al Astrei, Kehinde Fatai (25 de ani), a înscris pentru Sparta Praga în meciul cu ȚSKA Moscova, din turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Atacantul nigerian, care are și cetățenie română, a punctat în minutul 15, cu un șut de la marginea careului, la un minut după ce Dzagoev deschisese scorul. Rușii au ratat un penalty în minutul 29. Tosic a dus scoruyl la 2-1 pentru echipa moscovită, în minutul 53. Echipa cehă a stability scorul final patru minute mai târziu, prin Krejci.

Fatai a încasat şi un cartonaş galben, în prelungirile primei reprize, pentru proteste. El a fost schimbat în minutul 57, cu ivorianul Tiemoko Konate. Fatai a fost aproape să fie convocat în naționala României, în ultimul mandate al lui Victor Pițurcă.