FC Barcelona - Atletico Madrid 2-1. Catalanii au câștigat deși au fost conduși / VIDEO

Postat la: 30.01.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: laliga.es

FC Barcelona a câștigat derby-ul cu Atletico Madrid, disputat sâmbătă seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în etapa a 22-a a campionatului de fotbal spaniol.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 10, prin Koke, după o centrare a lui Saul. În minutul 30, Messi a restabilit egalitatea, cu un șut din prima, din interiorul careului. Pasa decisivă i-a aparținut lui Jordi Alba. Șapte minute mai târziu, catalanii au intrat în avantaj, prin reușita lui Luis Suarez. Uruguayanul a fructificat o pasă excelentă de la Dani Alves și a stabilit scorul final. Atletico a încheiat partida în inferioritate numerică, Godin fiind eliminat în minutul 65, pentru cumul de cartonașe galbene.

VIDEO

Barcelona e lider în Primera Division, cu 51 de puncte și cu un meci mai puțin, în timp ce Atletico ocupă locul secund, cu 48 de puncte.