FC Botoșani - CFR Cluj 2-1, în etapa a 22-a. Antonio Conceicao a debutat cu stângul la ardeleni

Postat la: 14.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Botoşani a câștigat meciul disputat pe teren propriu, duminică seara, scor 2-1, cu CFR Cluj în etapa a 22-a a Ligii I.

Gazdele puteau deschide scorul încă din minutul 20, dar Acsinte a țintit bara. NGadeu a fost mai norocos în minutul 31 și a trimis cu capul în plasă, din trei metri. În prelungirile primei reprize, botoșănenii au dus scorul la 2-0.

CFR Cluj a redus din handicap, în minutul 79. Lopez a înscris cu un şut de la 16 metri. În urma acestei victorii, FC Botoşani a egalat-o pe CFR în clasament la numărul de puncte, 23.