FC Botoșani - Petrolul 2-1, etapa a 20-a. Ploieștenii au pierdut, deși au deschis scorul

Postat la: 02.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Botoşani a câștigat meciul disputat pe teren propriu, miercuri, cu Petrolul Ploiești, scor 2-1, în etapa a 20-a a Ligii I.

Elevii lui Mulțescu au început tare jocul și au deschis scorul în minutul 8, prin Zoubir, cu un șut de la marginea careului. După o jumătate de oră, gazdele au egalat. Hadnagy a trimis în plasă din doi metri.

Acsinte a obținut un penalty în minutul 65, iar Fulop l-a transformat, aducând victoria echipei bucovinene.

În urma acestui succes, FC Botoșani ocupă locul 11 în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Petrolul rămâne ultima în clasament cu 8 puncte.