FC Viitorul vs Dinamo 1-1. Băieții a doi jucători uriași au marcat golurile

Postat la: 25.07.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Meciul dintre Viitorul lui Hagi și Dinamo București s-a terminat la egalitate, 1-1, niciuna dintre cee două echipe nereușind să își adjudece cele trei puncte. Răzvan Marin și Patrik Petre au fost cei doi marcatori ai meciului.

Gazdele au disctat felul în care s-a jucat în prima repriză, totuși, băieții lui Hagii nu și-au creat ocazii spectaculoase la poarta câinilor. Totuși, în minutul 46, Răzvan Marin, fiul lui Petre Marin a reușit să deschidă scorul și, la cum a decurs meciul până atunci, Viitorul părea să își adjudece cele trei puncte.

Dinamo a revenit în joc, iar în minutul 79, Patrik Petre, celălalt fiu al unui jucător de geniu, a reușit să înscrie un gol superb după o pasă perfectă primită de la Cosmin Matei.

După meciulde sânătă, Dinamo ocupă poziția a doua în clasament cu cinci puncte, în timp ce Viitorul este pe șase cu trei puncte.