Florin Andone a marcat o "dublă" pentru Cordoba, care a urcat pe locul secund în liga a 2-a din Spania / VIDEO

Postat la: 19.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Atacantul român Florin Andone (22 de ani) a marcat două goluri pentru Cordoba, învingătoare în meciul cu Numancia, scor 3-2, într-un meci disputat duminică, pe teren propriu, în etapa a noua a ligii secunde spaniole de fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul prin Oscar Diaz, din penalty, minutul 8, dar Cordoba a restabilit egalitatea prin Pedro Rios (19).  În minutul 39, Andone a recuperat un balon, a scăpat singur cu portarul Numanciei, pe care l-a învins cu un șut pe jos.

După pauăz, Numancia a egalat prin Concha. Internațioalul român a punctat decisiv în minutul 73, pentru andaluzi.

Andone a ajuns la cota 3, în tricoul Cordobei, în acest sezon. În clasament, pe primul loc se află Osasuna Pamplona, cu 19 puncte, la egalitate cu Cordoba, tot cu 19 puncte.