FORMULA 1. Sebastian Vettel s-a impus în Singapore. Un bărbat a intrat pe pistă, în timpul cursei

Postat la: 20.09.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: notizie23e59.it

Pilotul german Sebastian Vettel (Ferrari) a câştigat, duminică, Marele Premiu al statului Singapore, a 13-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, potrivit Mediafax. Pe locul secund s-a clasat australianul Daniel Ricciardo (Red Bull), iar podiumul a fost completat de finlandezul Kimi Raikkonen (Ferrari).

Pe locurile 5-10 s-au clasat: Nico Rosberg (Mercedes), Valtteri Bottas (Williams), Danil Kviat (Red Bull), Sergio Perez (Force India), Max Verstappen (Toro Rosso), Carlos Sainz jr. (Toro Rosso) şi Felipe Nasr (Sauber).

Liderul campionatului mondial al piloţilor, britanicul Lewis Hamilton (Mercedes), a abandonat în turul 33, din cauza unor probleme la motorul monopostului său.
Un spectator a intrat pe pistă în tutul 37/61, iar cursa a fost neutralizat[ cu ajutorul unui safety car.

Următoarea etapă a CM de Formula 1, Marele Premiu al Japoniei, va avea loc la 27 septembrie, la Suzuka.