Ghinion teribil pentru Costel Gâlcă. Espanyol a ratat la mustață victoria cu Villarreal

Postat la: 24.01.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Echipa Espanol Barcelona, antrenată de Constantin Gâlcă, a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, în compania formației Villarreal, într-un meci din etapa a 21I-a a campionatului Spaniei.

Gazdele au deschis scorul prin Caiced, în minutul 3. Villarreal a restabilit egalitatea 20 de minute mai târziu, prin Trigueros. Catalanii au dus scorul la 2-1 cu 6 minute înainte de pauză, prin Gerard Moreno. Gâlcă nu s-a putut bucura de victorie. Cu două minute înainte de final, Musacchio a stabilit scorul final. În minutul 89, de la Espanol a fost eliminat Gerard Moreno.

Espanyol ocupă locul 13, cu 22 de puncte, la patru "lungimi" de retrogradare.