Gimnastica română a spălat rușinea de la CM. Aur pentru Larisa Iordache și bronz pentru Diana Bulimar, la Turneul "Artur Gander"

Postat la: 05.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Gimnasta Larisa Iordache a câştigat, miercuri seară, Turneul Memorial "Artur Gander" din Elveţia. O altă reprezentantă a României, Diana Bulimar a cucerit medalia de bronz. La masculin, Marius Berbecar a ocupat locul 11, din 12 participanţi, potrivit Mediafax.

Larisa Iordache a primit 43,500 de puncte, în timp ce Diana Bulimar, 41,400 de puncte. În concursul feminin au participat 11 gimnaste. La masculin, Marius Berbecar a primit 50,750 de puncte.

Următoarea competiție la care vor participa Larisa Iordache şi Marius Berbecar va fi la Cupa Elveţiei, în 8 noiembrie.