Keșeru a marcat din nou pentru Ludogoreț și este golgheterul campionatului din Bulgaria

Postat la: 19.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Dacă în tricoul României ratează meci de meci, Claudiu Keșeru marchează pentru echipa sa de club, Ludogoreț Razgrad. Atacantul Claudiu Keșeru a înscris golul echipei campioanei Bulgariei, care a terminat la egalitate, 1-1, cu Levski Sofia, duminică, în deplasare, într-o partidă din etapa a 12-a a campionatului de fotbal al țării vecine.

Fostul stelist a ajuns la cota 6, fiind golgheterul campionatului din Bulgaria.
Levski a deschis scorul prin fostul fundaș al Vasluiului, Jivko Milanov , în minutul 39, dar Keșeru a stabilit scorul final în minutul 60, din lovitură liberă.

Toți cei trei români au fost titulari la Ludogoreț, Cosmin Moți și Keșeru au bifat toate minutele, iar Andrei Prepeliță a fost schimbat în minutul 58.
În schimb, Litex Loveci, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, s-a impus 2-0 la Montana.

În clasament, Litex și Levski ocupă primele două poziții, ambele având câte 22 de puncte, urmate de Ludogoreț, cu 21 de puncte.