Lecție pentru Keșeru & Co! România U17 a învins reprezentativa Ungariei U17

Postat la: 24.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: frf.ro

Reprezentativa Under 17 a României a câștigat, scor 2-1, meciul disputat în deplasare cu Ungaria, primul din grupa a patra de calificare la Turul de Elită pentru Euro 2016, potrivit frf.ro.

Craiu a deschis scorul pentru "tricolori" în minutul 8, iar după ce gazdele au reușit să egaleze prin Bevardi, minutul 66, Vlad Dragomir a adus victoria României cu golul său din minutul 68.

Echipa Ungariei: Varga - Pratsler, Virag-cpt., Berdo, Deutsch - Bevardi, Stoiacovici, Nemeth (53 Pintyi), Lakatos (79 Palincsar) - Szabo, Timari (58 Kundrak). Antrenor: Zoltan Szelesi

Rezerve: Bese - Szekeres, Gajda, Kiss

Echipa României: Vlad - Haruț, Pădureț, Dima, Podină - Boboc, Dragomir-cpt. - Micovschi, Craiu (79 Ganea), Neciu (59 Mățan) - Sîntean (49 Moldoveanu). Antrenor: Adrian Boingiu

Rezerve: Iliescu - Dulca, Chifu, Gheorghe

În celălalt meci al grupei, Georgia - Slovacia 3-4.

Luni, 26 octombrie, România va întâlni Georgia, iar joi, 29 octombrie, pe Slovacia, ambele partide fiind programate de la ora 14:30, pe Városi Stadium din Dabas.

Primele două clasate în grupă se vor califica la Turul de Elită, ultima rundă înaintea Campionatului European din Azerbaijan (5-21 mai 2016). La Turul de Elită se vor califica și cele mai bune 5 ocupante ale locurilor 3 din cele 13 grupe de calificare.