Liga 1. CFR Cluj - Pandurii 1-2, etapa a 20-a. Lopez a luat la țintă bara, cu un minut înainte de final

Postat la: 01.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Pandurii a câștigat pe terenul CFR-ului, scor 2-1, marți seara, în etapa a 20-a Ligii I.

Gorjenii au deschis scorul la prima fază mai concretă, în minutul 12. Săpunaru a marcat cu un șut de la 25 de metri. După aceea, Răduț a țintit bara cu o lovitură de cap. În urma unei evoluții excelente, Pandurii a dus scorul la 2-0.

În minutul 69, Hora a primit o pasă perfectă de la Nistor şi l-a învins pe portarul Mincă. CFR Cluj a replicat prin Jalkolis în minutul 75, care a înscris cu un șut deviat. Cu un minut înainte de final, Lopez a țintit bara, cu un șut din interiorul careului.

S-a terminat 2-1 pentru Pandurii care ocupă locul secund în clasamentul Ligii I, cu 39 de puncte, cu unul de liderul Astra. De cealaltă parte, CFR Cluj ocupă poziția a noua, cu 22 de puncte.