Liga 1. Concordia și ACS Poli Timișoara au marcat patru goluri în prologul etapei a 22-a

Postat la: 11.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Concordia Chiajna și ACS Poli Timişoara au remizat, scor 2-2, vineri, în primul meci al etapei a 22-a a Ligii I.

Bănățenii și-au creat prima ocazie a partidei, în minutul 12, prin Elek, însă Matache a apărat ca la handbal. Elek s-a răzbunat în minutul 27, deschizând scorul. La una dintre ultimele faze ale meciului, Mamele s-a accidentat după un duel cu Sarmov și a fost transportat la spital!

Ilfovenii au egalat în în minutul 55, prin Răducanu, care a fructificat o centrare venită de la Bucurică. După doar trei minute, Luchin a dus scorul la 2-1 pentru ACS Poli. Meciul nu avea să se încheie cu victoria bănățenilor, deoarece în minutul 90+2, Lazăr a înscris golul egalizator.

ACS Poli Timişoara a cumulat 21 de puncte şi ocupă poziţia a zecea în clasament, în timp ce Concordia are 17 puncte.

Arbitru: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin); arbitri asistenți: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (București)