Liga 1, etapa 1, play-out. Concordia - ACS POli 0-0. Bănățenii au încheiat meciul cu doi eliminați

Postat la: 07.03.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Concordia Chiajna și ACS Poli Timişoara au remizat la capătul unui meci fără goluri, luni, în prima etapă din play-out-ul campionatului.

Bănăţenii au ratat primii, prin Hernandez ('5). Bărbuţ putea şi el să deschidă scorul, însă nu a nimerit cadrul porții după o acţiune personală ('8). La poarta cealaltă, Strauss a respins mingea trimisă de Milevskiy ('12)!

Până la pauză, ilfovenii au mai ratat prin Garcia ('41), Milevskiy şi Bucurică. După pauză, tot gazdele au atacat mai mult. Purece a trimis pe lângă, din afara careului ('55). Bănățenii au încheiat meciul în inferioritate numerică, Bărbuţ ('83) și şi Goga ('87), fiind eliminaţi.

ACS Poli ocupă locul 5 din play-out, cu 14 puncte în timp ce elevii lui Adrian Falub sunt pe 7, cu 10 puncte.