LIGA 1, etapa a 4-a, play-out. Petrolul a câștigat la Timișoara! Grigoraș a debutat cu stângul pe banca bănățenilor

Postat la: 29.03.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Petrolul Ploiești a câștigat meciul disputat luni seara, în deplasare, cu ACS Poli, scor 1-0 și speră în evitarea retrogradării.

Bănățenii au început tare meciul, iar în minutul 6 Hernandez a șutat puțin pe lângă poartă. Unicul gol al partidei a fost marcat de Astafei. Jucătorul oaspeților a punctat cu un şut la colţul lung, în minutul 24. ACS Poli a fost aproape să restabilească egalitatea după șapte minute, prin Torres, dar Cobrea a scos cu un reflex de zile mari.

Până la final, Elek și Cobrea au fost aproape să marcheze golul de 1-1. În urma acestei victorii, Petrolul a acumulat 8 puncte, cu șapte mai ăuține decât penultima clasată, ACS Poli. De consemnat, debutul lui Petre Grigoraș pe banca tehnică a formației timișorene.