Liga 1. Minune în etapa a 10-a. FC Voluntari a obținut prima VICTORIE! Petrolul, victima ilfovenilor

Postat la: 24.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Voluntari a obținut prima victorie din istoria clubului, în Liga I. Nou-promovata s-a impus în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, în fața Petrolului.

Elevii lui Gheorghe Mulțescu și-au creat prima ocazie a meciului. În minutul 11, Pancu, apoi Kone nu l-au putut învinge pe Pecanha. În minutul 20, gazdele au primitt penalty. Goosens a executat. Portarul oaspeților a respins în față, de unde Bălan a luftat incredibil.

În minutul 46, FC Voluntari a spart gheața prin Kone, care a profitat de o gafă a lui Tudose Până la ultimul fluier al arbitrului Colțescu, ilfoveni au mai pus în pericol poarta lui Pecanha, dar meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0.

Voluntari și Petrolul ocupă ultimele două locuri în clasamentul Ligii I cu 9, respectiv 4 puncte, după 10 etapei.