LIGA 1, play-out, etapa 8. CSMS Iași a remizat cu CFR Cluj și e aproape calificată în Europa League

Postat la: 24.04.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

CFR Cluj şi CSMS Iaşi au terminat la egalitate, scor 0-0, duminică, în etapa a 8-a de play-out.

Chiar dacă au evoluat în deplasare, moldovenii și-au creat cele mai multe ocazii. Mai întâi Golubovic, în minutul 23, a trimis cu capul peste poartă,
din doar trei metri. CFR a replicat prin Vitor Bruno. Cel mai aproape de gol a fost jucătorul oaspeților, Tiago Lopes, care a țintit bara chiar înainte de ultimul fluier al primei reprize.

După pauză, CSMS Iași a câutat în continuare golul victoriei. În minutul 73 Nuno Viveiros a trimis de la marginea careului, dar Marc a respins în corner. Ultima ocazie a partidei i-a apraținut lui Bole. Maghiarul a şutat din unghi, iar Marc a respins.,

CSMS Iaşi rămâne lider în play-out, cu 29 de puncte, urmat de CFR Cluj cu 27 de puncte.