Manchester United, OUT din Champions League. Meci de coșmar cu Wolfsburg

Postat la: 09.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: odt.co.nz

Manchester United a ratat calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Gruparea engleză a fost învinsă, marți seara, în deplasare, de echipa germană VfL Wolfsburg cu scorul de 3-2.

Oaspeții au deschis scorul prin francezul Martial, în minutul 10. Gazdele au întors scorul prin golurile înscrise de Naldo (14) și Vieirinha (29). Britanicii au marcat prin Jesse Lingard, cu un minut înainte de pauză, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la Mata. Britanicii au restabilit egalitatea prin autogolul lui Guilavogui, în minutul 82, dar după numai două minute Naldo a reușit "dubla".

În celălalt meci din grupă, PSV a învins-o pe TSKA Moscova, scor 2-1. Wolfsburg și PSV s-au calificat în optimile competiției, în timp ce United va continua în Europa League.