Mircea Rednic a anunțat următoarele achiziții făcute de Dinamo: "Vor mai veni un atacant, din Franța, și un fundaș stânga"

Postat la: 18.07.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Dinamo a câștigat, vineri seară, primul meci jucat în fața suporterilor din sezonul 2015-2015, scor 1-0, în fața echipei CS U Craiova. Singurul gol al confruntării a fost marcat de Dorin Rotariu, în minutul 86. La finalul meciului, antrenorul alb-roșilor, Mircea Rednic, a anunțat că echipa din Ștefan cel Mare va mai face achiziții de jucători.

"Rotariu era cam singura soluție pentru atac. O victorie importantă, ne-am chinuit, e greu fără un atacant de meserie. Mă bucur că l-am transferat pe Harlem, vor mai veni un atacant, din Franța, și un fundaș stânga.

Repriza a doua a fost mult mai bună, am stat mai bine fizic decât Craiova. Lipsa de jocuri s-a văzut, noi n-am avut adversari pe măsură în pregătiri, ca să ne dăm seama la ce nivel suntem.

Steliano are o ușoară contuzie, e la spital, sper să nu fie ceva grav", a spus Mircea Rednic la Dolce Sport.