Pandurii - ACS Poli Timișoara 3-1, etapa a 14-a. Gorjenii au egalat-o pe Steaua / VIDEO

Postat la: 19.10.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Pandurii a câștigat meciul disputat cu ACS Poli Timișoara, scor 3-1, luni seara, în etapa a 14-a a Ligii I.

Săpunaru a deschis scorul în minutul 3, cu o lovitură de cap. Hora a dublat avantajul gorjenilor 5 minute mai târziu, după o centrare primită în fața porții de la Ciucur. Gazdele au dus scorul la 3-0, în minutul 35, prin Hora. Cu două minute înainte de pauză, Goga a redus din handicap, cu o lovitură de cap, stabilind scorul final.

Cu această victorie, Pandurii a acumulat 26 de puncte, la egalitate cu Steaua și Viitorul și a urcat pe locul patru în clasament. De partea cealaltă, gruparea bănățeană ocupă locul 10, cu 14 puncte.