Paris-Bercy. Novak Djokovic nu i-a dat nici o șansă lui Andy Murray în finală și a câștigat turneul parizian

Postat la: 08.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Tenismanul sârb Novak Djokovic (locul 1 ATP) a câștigat pentru a patra oară turneul ATP Masters 1000 de la Paris-Bercy. Liderul mondial în clasamentul ATP l-a învins, duminică, în finală pe britanicul Andy Murray (locul 2 ATP) în două seturi, 6-2, 6-4.

Djokovic este primul jucător de tenis care se impune de patru ori în turneul parizian și primul care câștigă șase turnee Master 1000 în același an, după Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Rome și Shanghai.

Următoarea competiție la care va participa Djokovic, Turneul Campionilor din Londra, va debuta la 15 noiembrie.