România trebuia să se califice în finala CM de handbal feminin 2015. Faza care a decis învingătoarea meciului cu Norvegia / VIDEO

Postat la: 19.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: yimages.co.uk

Naționala feminină de handbal a României a fost la un pas de a se califica în ultima fază a Campionatului Mondial găzduit de Danemarca. Tricolorele au fost învinse de Norvegia, în semifinalele competiției, după prelungiri, cu scorul de 33-35 (14-17, 27-27).

Momentul care putea fi decisiv în confruntarea cu nordicele a avut loc în minutul 51, la scorul de 23-22 pentru elevele luii Tomas Ryde. Atunci, Cristina Neagu a înscris un gol valabil, dar arbitrii sloveni nu l-au validat.

România va evolua, duminică, împotriva Poloniei, în finala mică a competiției. Meciul este programat dela ora 15:45, în direct la Dolce Sport. În finala mare, Norvegia va întâlni Olanda, de la ora 18:15.