România U19 a învins Insulele Feroe cu 2-0. Patrick Petre a înscris

Postat la: 12.11.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sursa foto: frf.ro

Naționala României Under 19 a reușit să învingă cu 2-0 selecționata Insulelor Feroe într-un meci disputat la Oradea și care contează pentru calificarea la Turul de Elită al EURO U19 din Germania din 2016.

Primul meci din prima etapa a grupei a 11-a a fost unul simplu pentru echipa condusă de pe bancă de selecţionerul Andrei Spier. Golurile tricolorilor au fost marcate de Alexandru Stoica (min 41) şi Patrick Petre (min 82).

În primul meci al turneului contând pentru calificarea la Turul de Elită al EURO U19 din Germania, Elveţia a învins Andorra cu 1-0, prin golul reuşit de Alpsoy în minutul 3. Andorra a ratat un penalty prin Nazzaro în minutul 26, iar elveţienii au evoluat în zece din minutul 70, după eliminarea lui Alessandrini, pentru cumul de galbene.

România: 1. Tordai, 15. Pham, 5. Dudea, 6. R. Popa, 14. D. Panait, 4. Chivari, 8. Dr. Cojocaru, 19. Al. Stoica, 11. Ciocâlcău, 17. Vâlceanu, 20. Botă.

Rezerve: 12. I. Pop - 2. Rogoza, 7. P. Petre, 9. Cr. Ene, 11. D. Popa, 16. Hreniuc, 22. M. Drăghici
Antrenor: Andrei Spier

Feroe: 12. K. Hansen - 2. A. Olsen, 4. Petersen, 14. Strømsten, 5. Á Bergi - 8. B. Hansen (cpt.), 15. Andreasen - 10. M. Olsen, 18. Samuelsen, 11. Jacobsen - 9. Thomsen.

Rezerve: 1. Wolles - 3. Ejdesgaard, 6. Knudsen, 7. Justinussen, 13. D, Johansen, 16. Heðinsson Olsen, 17. Petersen
Antrenor: Eyðun Klakstein