Sunderland, învinsă de Liverpool. Pantilimon a fost rezervă. Clasamentul din Premier League, la finalul turului

Postat la: 31.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Sunderland a fost învinsă de Liverpool scor, de 0-1, miercuri seara, pe teren propriu, în ultima partidă din etapa a 19-a a campionatului de fotbal al Angliei, care încheie turul în Premier League.

Internaționalul român Costel Pantilimon a fost rezervă la gazde, în locul lui intrând Vito Mannone. Unicul gol al confruntării a fost înscris de atacantul belgian Christian Benteke, în minutul 46.

Totodată, Benteke a stabilit un record în această partidă. Jucătorul oaspeților a reușit cel mai rapid gol din repriza a doua în acest sezon de Premier League, după doar 22 de secunde.

Sunderland a ajuns la a cincea înfrângere consecutivă și ocupă locul 19 din 20, cu 12 puncte. Clasamentul, AICI. Următoarea etapă este programată pe 2-3 ianuarie.