Surpriză de proporții în etapa a 18-a. Pandurii, pusă la respect de FC Botoșani

Postat la: 06.12.2015 | Scris de: ZIUA NEWS

0

FC Botoşani s-a impus pe terenul Pandurilor, scor 3-0, în etapa a 18-a a Ligii I.

Gorjenii au început bine meciul, iar în minutul 11 Răduţ l-a încercat pe portarul Pleșca. Replica oaspeţilor a fost pe măsură. NGadeu a deschis scorul în minutul 14, cu o lovitură de cap. Popovici a mărit avantajul în minutul 28, după o respingere în lateral a lui Mingote. Hadnagy a fost aproape să reducă din diferență, dar în minutul 31, dar a ratat ținta. Cucu a închis tabela în minutul 95.

Cele două echipe

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Unguruşan, Vasco, Filipetto, Momcilovici (Grecu '82) - Săpunaru, Droppa (Munteanu '69) - Ciucur, Nistor, Răduţ - Nicoară (Wellington '46). Antrenor: Edward Iordănescu.

FC Botoşani: Pleşca - Patache, Ngadeu, Miron, Popovici (Plămadă '65) - Cucu, Vaşvari - Fulop, Cabrera, Bordeianu (Cordoş '88) - Hadnagy (Ivanovici '41). Antrenor: Cristian Pustai.