Sydney 2016. Florin Mergea și Rohan Bopanna s-au calificat ÎN SEMIFINALE

Postat la: 14.01.2016 | Scris de: ZIUA NEWS

0

Perechea româno-indiană Florin Mergea/Rohan Bopanna s-a calificat, joi, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Sydney, dotat cu premii totale de 404.780 dolari. În sferturile competiției, Mergea și Bopana au trecut cu 6-2, 6-4 cu australienii Sam Groth/John Peers.

Meciul a durat 56 de minute de joc efectiv. Partida a fost întreruptă la scorul de 4-4 în setul al doilea, din cauza ploii.

Cuplul româno-indian și-a asigurat un cec de 6.230 dolari și 90 de puncte ATP, iar în penultimul act vor întâlni cuplul Thomaz Bellucci (Brazilia)/Leonardo Mayer (Argentina).